Půjčovna generátor ozónu

Přelouč, Pardubice, Chrudim & okolí

Ozonový generátor a jeho učinky
 • Likviduje zápach, nejsílnější přírodní odstraňovač zápachu (kouř z cigaret, zatuchliny, pachy moči nebo mazlíčků)
 • Zabíjí bakterie, viry a koronaviry (dezinfekce proti koronaviru Covid-19)
 • Dezinfikuje malé i velké prostory (od auta až po 200m²)
 • Dezinfekce ozónem zahubí moly, vši, i štěnice 
 • Odstraníte alergeny, plísně
 • Nepotřebujete žádné další vybavení (dezinfekce, čístící prostředky)
 • Je ekologický (generátor vyrobý ozón a ten se po krátké době zase rozpadne na kyslík)

Jak funguje dezinfekce ozónem?

Nejúčinější přírodní dezinfekce ozónem funguje na principu elektrických výbojů s vysokým napětím. Vysoké napětí reaguje s okolním kyslíkem a vytváří molekuly ozónu tedy O³. Podobná reakce probíhá i při letní bouřce. Déšt zbaví vzduch prachu a úder blesku vytvoří ozón. Proto také cítíme po bouře čistý vzduch. Generátor ozonu ovšem tento proces na rozdíl od bouřky, řídí a kontroluje. Výkonný větrák poté ozón distribuje po okolí.

Analogie s letní bouřkou je zcela přesná. Ozón vše neudělá sám, potřebuujeme i ten déšt a to v případě hlavně zbavení pachu znamená, prostor řádně uklidit.

čištění ozónem, čistý vzduch jako po bouřce

Odstraňovač zápachu,

nepřekrývejte jej...zničte ho!

Ozón odstraní zápach

Generátor ozónu zlikviduje veškeré bakterie, viry, plísně jednoduše vše co má organický původ. Dezinfekce ozonem likviduje i zápachy, které vznikají biologickým působením jako hniloba.

Ozón také likviduje i zápachy chemikálií jako zápach lepidla z nábytku, zápach ředidla, zápach barvy. Ozón níčí i zápach kouře, zápach moči (zvířecí moč, lidská moč), zápach zvířat. 

Díky svým oxidačním schopnostem dokáže ozón ze vzduchu eliminovat chemické sloučeniny a ničit patogenní mikroorganismy, čímž odstraňuje vlastní příčinu zápachu a udržuje vzduch hygienicky čistý.Odstraňuje i pachy z ovzduší v kuchyních, restauracích a ve skladech potravin, pachy organického původu z čističek odpadních vod a mnoho dalších.

Používá se k dezodorizaci a desinfekci vzduchu v prostorách, kde se vyskytuje velké množství lidí, jako jsou například , konferenční místnosti, v kancelářích,nemocnicích, hotelích, veřejných prostorách, restauracích, atd.

Eliminuje původ zápachu a to tím, že rozloží buňečnou strukturu a zlikviduje definitivně původ zápachu. Při delším působení zahubí i vyšší organismy, parazity, hmyz. Po nějaké době se molekuly stanou nestabilními a znovu se přemění na kyslík.

Výhodou ozónu je, že má vysokou oxidační schopnost, tzn že "rozbíjí" jiné látky a sama sebe redukuje. Ozón je při sterilizaci a dezinfekci více než 3000-krát rychlejší než chlór, 25-krát efektivnější než kyselina chloritá (NOCL), 2500-krát než chlornan (OCL) a 5000-krát než chloramin (NH2CL) a je bezpečnější. Neexistuje žádný virus či bakterie odolávající ozónu. K dezinfekci ozónem dochází prasknutím buněčné stěny. Je to účinnější metoda dezinfekce než použití chloru.

Dezinfekce proti koronoviru


Dezinfekce koronaviru Covid-19 za pomocí čištění OZONEM. Lze využít  i na vetších plochách prodejen, kanceláří, úřadů, čekáren, ordinací, skladů a dalších prostor do velikosti 200 m2.

Lze využít na dezinfekci autobusů, vlaků, nákladních a osobním vozidel. Po dezinfekci virů a bakterií, zanechávají prostor bez zápachu chemických činidel. Doba dezinfekce záleží na velikosti prostoru.

Dezinfekce na covid- ozón

Použití ozónu v automobilech

Dezinfekce auta covid 19

Nové nebo zánovní auto většinou nemá problém ze zápachem nebo nepříjemným oderém. Pachy vzikají až při určité době. třeba při zatékání vody a neodvětrání ozu začnou vznikat plísně. Nejčastejší příčinou zápachu v autech jsou ovšem systémy klimatizace, kdy  kondenzát tohoto systému vytváří ideální prostředí pro růst bakterie uvnitř vozu.

Vdechujeme-li zapáchající vzduch, zbavuje tělo kyslíku, protože ten reaguje s původci zápachu. Ozón okamžitě zabíjí nejen všechny zápachy tvořící bakterie, fungicidy a kvasnice, ale i viry. Ozón zcela dezinfikuje ošetřovaný prostor, aniž by zanechal nějaký jedovatý chemický zbytek. Proto je ozón ideálním prostředkem pro odstraňování zápachu u automobilů. Různé sprajové deodoranty nebo jiné levné vysicí prostředky typu osvěžovače vzduchu neodstraní zápachy, pouze je maskují příjemnějšími pachy

Postup ozónování:

 1. Nejdříve odstraníme nečistoty, které nám způsobují zápach tzn. vysajeme nebo vytřeme podlahu, utřeme nečistoty z povrchu, vypereme textílie nebo popřípadě provedeme hloubkové čištění matrací, sedaček a čalounění za pomocí tepovače (ten si můžete půjčit také u nás ZDE)
 2. Odneseme všechny rostliny do jiné místnosti a zamezíme přístupu domácích mazlíčků.
 3. Zavřeme všechny dveře a okna
 4. Generátor ozónu položíme na tvrdou rovnou podložku s dostatkem volného prostoru okolo, ale zároveň co nejblíže k epicentru zápachu nebo místu které chceme dezinfikovat.
 5. Nastavíme časovač na generátoru ozónu dle velikosti prostoru (více o délce nastavení v odstavci "Nastavení generátoru ozónu", nastavit můžeme od 15 do 180 minut), zapneme do zásuvky a neprodleně opustíme prostor
 6. K nastavenému času na časovači přístoje si připočteme 45 minut a po této době teprve vstupujeme do místnosti a řádně vyvětráme. V místnosti se nezdržujeme, teprve až když je vyvětráno a ozón není cítit (tzn. nastavili jsme časovač na 45 minut + 45 minut na rozpad a reakci ozonu, tím pádem do místnosti vstoupíme až za 1,5 hodiny).
 7. Přístroj odpojíme od elektrické sítě a máme hotovo

Důležité pokyny

 1. Ozónový generátor produkuje oźon, který je vysoce toxický, jedovatý.
 2. V prostoru nebo místnosti nesmí být žádná rostlina, zvíře nebo člověk.
 3. Dezinfekce ozonem vyžaduje zcela vyklidit dezinfikovaný prostor a nezdržovat se v něm při dezinfekci.
 4. Generátor ozonu obsahuje mechanický časovač, se kterým nastavíme dobu produkce ozonu a k tomuto času si vždy přičteme ještě 40 minut na rozložení ozonu na kyslík. Po této době teprve vstoupíme do dezinfikovaného prostoru a řádně vyvětráme.
 5. Po celou dobu je nutné se držet pokynův přiloženém jednoduchém návodu.
 6. Osoba s historií astmatických záchvatů by neměla vstoupit do míst, která byla nedávno nasycena ozonem, dokud není zbývající ozón zcela rozptýlen a místnost dobře vyvětraná čerstvým vzduchem. 
 7. Nedovolte, aby osoba s poškozeným čichem obsluhovala tento generátor.
 8. Před zapnutím zařízení nechte volný prostor kolem stroje.
 9. Nekontroluje, zda generátor produkuje ozon přímým čicháním na výstupu generátoru.
 10. Krátkodobá inhalace ozonu při vysoké koncentraci nebo dlouhodobá inhalace ozonu při
  nízkých koncentracích může mít za následek nepříznivé fyziologické účinky.
 11. NEPOUŽÍVEJTE tento stroj, tam kde jsou přítomny výbušné plyny nebo materiály.
 12. Stroj odpojte ze zásuvky, pokud jej nepoužíváte. Vždy se stroje dotýkejte suchýma rukama.

Nastavení generátoru ozónu

Generátor vyprodukuje 7g ozónu za hodinu. Práh koncentrace, který začíná dezinfekcí ozonem a deakarizací (roztoči a kontrola alergenů), je 1 g ozonu na 10 m3 zpracovávané místnosti.

Pro orinetační výpočet na jak dlouho nastavit časovač na generátoru ozonu postupujte následujícím způsobem:

 1. Vypočítejte si objem vašeho prostoru, tedy m3 (příklad: místnost o velikosti 4 x 5 m, standartní výška stropu je 2,6 m, tzn: 4 x 5x 2,6=52 m3).
 2. Potřebujeme, aby se do prostoru rozšířilo 1g ozónu na 10 m3 pro účinnou dezinfekci. Tzn. Náš generátor vyrobí 7g ozónu/ hodinu. tzn, že cca za 9 minut vyrobí 1g.  52m3 /10m3= 5,2 x 9 minut= 47 minut. Tzn. prostor o velikosti 20 m2 budeme ozónovat 45 minut.
 • osobní automobil = 15 minut
 • prostor 3x4m = 30 minut
 • prostor 4x5m = 45 minut
 • prostor 8x5m = 90 minut
 • prostor 10x5m = 120 minut
 • prostor 15x5m = 180 minut

U ozonu je někdy méně více, neznamená když ozon cítíte málo, že jeho účinost je nízká. Na druhou stranu, když pach přetrvá akci můžete znovu opakovat a snažte se vždy ozónový generátor umístit do co nejbližžší vzdálenosti od epicentra pachu.

Čtyři kroky k dezinfikovanému domovu

1.krok k půjčení generátoru ozónu

Rezervujte si termín (uvidíte v kalendáři volné termíny a zarezervujete si hodinu vyzvednutí).

2. krok k čistému vzduchu

Přijedtě si pro generátor ozónu. Vezměte si peníze dle termínu a občanský průkaz.

3.krok k odstranění zápachu

Proveďte dezinfekci nebo odstraňte pachy.

4.krok k dezinfekci prostor

Vrátíte zpět generátor. Společně zkontrolujeme kompletnost a HOTOVO.

Ceník za půjčení generátoru ozónu

Můžete si zároveň zapůjčit jak generátor ozónu tak i tepovač k hloubkovému, mokrému čištění a to snadno přez rezervaci obou služeb v našem rezervačním systému, do kterého se prokliknete níže na tlačítku "rezervovat".

U nás neplatíte vratnou kauci za propujčení stroje k dezinfekci a odtranění zápachu.

Den v pracovním týdnu (po -čt)

300 Kč

Den

Od pondělí do čtvrtka půjčení na jeden den. Generátor ozónu si půjčíte a druhý den v ten samý čas vrátíte.

Více dnů v pracovním týdnu (po-čt)

250 Kč

Den

Od pondělí do čtvrtka půjčení na více dnů. Generátor ozónu si půjčíte a po x dnech v ten samý čas vrátíte.

Den o víkendu (pá-po)

400 Kč

Den

Od pátku do pondělí půjčení na jeden den. Generátor ozónu si půjčíte a druhý den v ten samý čas vrátíte.

Celý víkend (pá-ne)

600 Kč

Víkend

Od pátku do neděle. V pátek si ozónový generátor půjčíte a v neděli v ten samý čas vrátíte.

Vytvořte si rezervaci na čistící stroj

Video návod

Jednoduchý návod jak čistit, dezinfikovat nebo zbavit pachů váš byt, dům nebo auto.

Kde generátor vyzvednout:

Obránců Míru 11, Břehy 53501

Po-Pá 8:30 -12:00, 13:00-16:30


(Mimo otevírací dobu včetně víkendu od 8:30 do 16:30)

Na Adrese: Na novině 365, Břehy 53501 (bílo-šedý dům)

Jestliže máte nějaké dotazy určitě mě zavolejte, napiště mail nebo zprávu přes Facebook. Volné termíny si můžete jednoduše ověřit v našem kalendáři pro rezervaci termínů.

Petra

© Copyright Pujcovna Karcher Přelouč, Pardubice Chrudim